Mitsubishi Electric Klima Yetkili Servisleri Dışında Hizmet Almayın!

Klimanızı ve Sağlığınızı Tehlikeye Atmayın! Uzmanlar Uyarıyor!

Her gün internet adresini ve telefonunu değiştiren, düşük fiyat politikasıyla klimalarınızın sözde bakımlarını yapan, sağlam cihazlarınızı bozup onarımı için fahiş fiyatlar talep eden, aradığınızda ulaşamadığınız korsan servislere dikkat etmeniz için Mitsubishi Electric Klima Yetkili Servis Merkezi olarak sizleri uyarıyoruz.

Son yıllarda hemen her sektörde olduğu gibi klima servis sektöründe de korsan servis sayısı artmaya başladı. Uzmanlar, yetkili olmayan ancak yetkiliymiş gibi bakım ve onarım uygulamaları yapan servis merkezlerine dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor. Servisinizin yetkili olduğuna dair belgeleri görmeniz gerektiğini, yaka kartlarını, çağrı merkezlerinin aktifliğini, istediğiniz zaman ulaşıp ulaşamadığınızı kontrol etmenizi önemle vurguluyor. Aksi halde yetkisi olmayan merkezlerin yaptığı uygulamalar masraflı arızalara ve sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Klimanızı teslim edeceğiniz servisin yetkili servis merkezi olup olmadığını anlamanın yolları için yazımızın devamını okuyun…

Belgelerini Kontrol Edin!

Mitsubishi Electric yetkili servisleri dışında herhangi bir servis ekibinden hizmet almamak için ilk olarak servisin belgelerini kontrol edin. Servis seçerken dikkat edilecekler arasında yer alan bu durumu kesinlikle göz ardı etmeyerek güvenmediğiniz kişi ve kurumlardan hizmet almayın. Yetkili servis olduklarına dair belgeyi talep edin.

Referanslarını Kontrol Edin!

Klima servisi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da servis merkezinin referansları olmalıdır. Hangi firmalara bakım ve onarım hizmeti verdikleri güveninizi kazanmalarına etkili olacaktır. Servisin referanslarını kontrol ederken de gerçek olup olmadıklarını teyit edin.

Teknik Kadronun Uzmanlığından Emin Olun!

Mitsubishi Electric yetkili klima servisleri arasından seçim yaparken teknisyenlerin ne kadar deneyimlerini de öğrenmeniz gerekiyor. Yetkili olmayan servisler genel olarak çırak statüsündeki teknisyenleri uzmanmış gibi sunabiliyor.

Teknisyenlerinizi çalışmaları sırasında inceleyin ve klimalara nasıl müdahale ettiklerini görün. Rahatsız olduğunuz herhangi bir durumda işlemi durdurmalarını isteyin. Aksi taktirde klimanıza zarar verilebilir.

Servis Merkezini Görmek İsteyin!

Servis seçerken dikkat edilecekler arasında özellikle internet üzerinde var olan ancak bir binası dahi olmayan sözde servis merkezleri de yer almaktadır. Uzmanların dikkatli olmanızı söylediği bu tür servis merkezleri klimanızı tehlikeye atacak şartlarda çalışıyor olabilir. Hatta klimanızda geri dönüşü olmayan arızalar karşınıza çıkabilir.

Geniş Araç Filosu Olanları Seçin!

En iyi klima servisi size her anlamda kaliteli hizmet sunmalıdır. Yetkili servis seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan olan servisin araç filosu size dilediğiniz an ulaşabileceğiniz bir servis merkezinin rahatlığını verir. Adresinize hızla ulaşacak, klimalarınızı güvenle taşıyacak servis merkezlerini tercih edin.

Hızlı Hizmet Vereni Seçin!

Klima servisinin yetkili olduğunu anlamanın yolları arasında istediğiniz zaman ulaşabilmeniz ve hızlı hizmet alabilmeniz de yer alıyor. Mitsubishi Electric yetkili klima servisleri sizlere en geç 24 saat içinde hizmet veriyorsa güveninizi kazanacaktır. Aksi halde yetkili olmayan klima servisleri sizleri günlerce bekletebilir.

Orijinal Yedek Parça Garantisi Verenleri Tercih Edin!

Servis seçerken dikkat edilecekler arasında orijinal yedek parça ile onarım yapılıp yapılmadığı da yer alır. Bir klima servisinin yetkili olup olmadığını anlamanın yolları içinde en hızlı sonucu kullanılan yedek parçaların orijinal olup olmadığını sorarak alabilirsiniz.

Yetkili olmayan Mitsubishi Electric klima servisleri tamir yaparken genellikle yan sanayi olarak tabir edilen ürünleri ya da markaya uygun olmayan parçaları kullanırlar. Bu nedenle klima servisi seçerken yedek parçalarının orijinal olup olmadığından emin olmalısınız.

Servis Ağının Geniş Olmasını Önemseyin!

Klima servisinin yetkili olup olmadığını anlamanın yolları arasında servis ağının olup olmaması da yer alıyor. Geniş servis ağına sahip olan klima servisleri bölgesel çalışanlardan daha profesyoneldirler. Klima servisi seçerken farklı bölgelere hizmet verenleri tercih edin.

Telefonlarınızı Açan Servisleri Seçin!

Amatör klima servisleri ya da yetkili olmayan klima servisleri telefonlarınızı yanıtsız bırakabilir. Klima servisi seçerken her zaman arayabileceğiniz, haberleşebileceğiniz servis merkezlerini tercih etmelisiniz.

Uzmanların uyarılarına kulak vererek klima servisinin yetkili olup olmadığını anlayabilirsiniz. Servis seçerken dikkat edilecekler listemizi göz önünde bulundurarak klimanızı ve sağlığınızı tehlikeye atmayarak güvenli klima kullanımı sağlayabilirsiniz.